Workshop "Shine during your interview" v spolupráci so spoločnosťou Lenovo mal veľký úspech

Späť

Tentokrát sme pre študentov v spolupráci so spoločnosťou Lenovo pripravili exkluzívny kariérny workshop "Rising Star – Shine during your interview", ktorý 30 študentom pomôže v budúcnosti úspešne absolvovať prijímací pohovor a získať vysnívanú stáž alebo prácu.

Študenti sa mali možnosť dozvedieť praktické rady a typy ako pristupovať k pohovorom a ako správne komunikovať aby zaujali potenciálnych zamestnávateľov. Okrem iného im HR špecialisti priblížili ako formovať svoje CV v závislosti od typu pozície, či ako by mal vyzerať ich LinkedIn profil a seba prezentácia na tejto sociálnej sieti. Preberala sa aj téma Gen Z a aké má táto generácia požiadavky na zamestnávateľa či pracovisko. Odborníci z Lenova našim študentom odprezentovali najnovšie trendy na trhu práce a aké možnosti majú mladí ľudia pri výbere povolania a na čo si dávať pozor.

Veľmi zaujímavá bola aj diskusia o potrebe praxe pre študentov a ako zamestnávatelia vedia oceniť absolventov s praxou. 

Trendy v oblasti náboru študentov a absolventov vysokých škôl sa neustále vyvíjajú a menia. Ďakujeme HR špecialistom zo spoločnosti Lenovo, že predstavili našim študentom ako uspieť na súčasnom trhu práce. Spoločnosť Lenovo patrí medzi popredných zamestnávateľov absolventov vysokých škôl na Slovensku, ktorá zároveň pravidelne študentom poskytuje kvalitné pracovné stáže pre získanie odbornej praxe.